Tinklinis marketingas. Piramidė, ar tikrai?

Tinklinis marketingas. Piramidė, ar tikrai?

Vis dar atsiranda norinčiųjų ir tikinčiųjų, kad galima greitai ir nieko neveikiant praturtėti. Tuomet savo čiuptuvus ištiesia aferistai. Tokioje situacijoje žmonės tampa nepatiklūs ir pasidaro sunku dirbti sąžiningoms kompanijoms.


Tiesioginės prekybos (tinklinio marketingo, multi level marketing) organizacijos kartais taip pat siejamos su finansinės piramidės struktūra. Tačiau taip anaiptol nėra.

 

Finansinė piramidė (dažnai vadinama “Ponzi schema”) – tai pagal JAV italų emigranto Čarlzo Ponzi pavardę pavadintas apgaulės būdas. Jis bene pirmasis prieš šimtmetį apgavo tūkstančius investuotojų: siūlydamas 50 proc. pelną ir grąžą per 45 dienas arba 100 proc. pelną per 90 dienų.

 

Finansinės piramidės modelio esmė ta, kad investicinė grąža yra generuojama ne iš investavimo į tam tikrus finansinius instrumentus (arba parduodant realius produktus ar paslaugas), bet iš naujų schemos dalyvių įnašų (dažnai nemažų) juos atiduodant seniau esantiems nariams. Žadama, kad vėliau žmogus savo įnašus su aukštomis palūkanomis atgaus nieko nedarydamas. Pirmieji atgauna savo lėšas. Deja, tik pirmieji. Vėliau atėjusiesiems pinigų nebelieka, nes vis mažiau naujų narių pritraukiama.

 

Finansinėmis piramidėmis besiremiančios struktūros siūlo kur kas didesnį pajamingumą nei yra rinkoje ir taip sukelia žmonių, ypač mažiau apsišvietusių finansiškai, susidomėjimą.

Kai finansinės piramidės augimas sulėtėja, išmokėti lėšas tampa problemiška, nes pirmųjų narių įneštos lėšos tiesiog buvo išmokėtos kitiems, realiai jokios grąžos nesukuriant. Kai išmokos stringa, vėluoja, teisinamasi laikinais nesklandumais, apyvartinio kapitalo trūkumu ar panašiai ir įtikinėjama investuoti toliau. Galop apgaulė išaiškėja, o pinigai, žinoma, jau būna dingę.

Tinklinio marketingo struktūra

Finansinės piramidės principas sukurtas remiantis logiška bet kokios organizacijos (tarp jų ir tinklinio marketingo) struktūra.

 

Kaip ir finansinėje piramidėje, kiekvienoje kompanijoje didžiausias pajamas gauna aukščiausiai hierarchinėje struktūroje esantys darbuotojai: daugiausia uždirba direktorius (prezidentas), mažiau –  vidurinio lygmens vadovai, dar mažiau – eiliniai specialistai ir t.t.

idomus

Skirtingai, nei klasikiniame versle, žmonės, nusprendę pradėti kurti tinklinio marketingo verslą, pradeda nuo tos pačios startinės pozicijos. Turėdamas ambicijų ir noro atkakliai dirbdamas kiekvienas žmogus gali kilti karjeros laiptais iki neribotų aukštumų.

Tinklinio marketingo struktūros ir principų privalumai (skirtumai nuo finansinės piramidės):

  • žmonės, pakvietę kitus į verslą, finansiškai suinteresuoti padėti naujokui kuo daugiau užsidirbti, o ne kuo daugiau išleisti;
  • startinis mokestis minimalus, siekiantis vos kelis eurus. Tai mokestis už pradinį mokomosios literatūros, produktų paketą. Dažnai kompanijos startinio mokesčio iš viso neima (finansinėje piramidėje didelis startinis mokestis);
  • prekiaujama įmonės produktu (-ais), nuo kurių pardavimo mokami komisiniai (finansinėje piramidėje bandoma prisidengti kažkokiais virtualiais produktas, akcijomis, tauriaisiais metalais, bet kuo, ko neįmanoma pačiupinėti ir įsitikinti egzistavimu);
  • viešai skelbiami veiklos leidimai, licencijos verstis licencijuojama veikla (finansines paslaugas teikianti įmonė turi gauti specialią Lietuvos banko išduotą licenciją), finansinės ataskaitos. Lietuvoje veikiančios tinklinio marketingo (tiesioginės prekybos) kompanijos turi gilią istoriją ir tradicijas, įsitraukusios į Lietuvos tiesioginės prekybos asociaciją, įkurtą 2007 m.;
  • išmokos mokamos legaliai į vietinę banko sąskaitą. Komisiniai mokami už realią parduotų prekių apyvartą (finansinėje piramidėje dažniausiai mokamos išmokos nelegaliais būdais, vengiant mokesčių, suteikiamos premijos už atvestus naujokus, siūloma investicijų grąža yra nerealiai aukšta, gerokai didesnė nei kitų panašių rinkoje egzistuojančių įmonių).

Būkite budrūs, nesumaišykite realias uždarbio galimybes siūlančių kompanijų su aferistų siūlymais, nes galite ne tik prarasti įdėtus pinigus, bet ir įtraukti į nelegalią schemą savo artimuosius, kurie taip pat praras pinigus.

 

Jei jus domina uždarbio galimybės, susisiekite su mumis. Esame tikri, kad mūsų daugiametė patirtis tinkliniame marketinge padės jums pasiekti jūsų tikslų! 

Jūs jau vystote tinklinio marketingo verslą, bet sunkiai sekasi - ši informacija kaip tik Jums!

.

Jei turite klausimų ar pasiūlymų, susisiekite su mumis per mesendžerį

Susisiekti

Kiti straipsniai:

Tinklinio marketingo verslo ypatumai

Jūs jau vystote tinklinio marketingo verslą, bet sunkiai sekasi? Ši informacija kaip tik Jums! 

 
https://www.facebook.com/MLMverslaslt-505653643510382" data-layout="standard" data-action="like" data-size="large" data-show-faces="true" data-share="true">